18.05.2008

Forever Aysun Kayacı

Bütün program boyunca süs bebeği gibi oturup ağzından şuurzca çıkan iki kelime yüzünden 301 den yargılanacak Aysun Kayacı'yı ayakta ellerim parçalanana kadar alkışlıyorum...
Alkışlama sebebim köydeki çobana vermem gibisinden söyledikleri değil tabi ki, tezimi doğrulamasına sebeb oluşu...
Çok ilginçtir ki Aysun Kayacı'yı destekleyen kesim, hepimiz eşitiz, Kastro buraya, Sosyalizm gelsin Türkiye kurtulsun gibisinden olan halk insanları, köylüleri, anadoluda yaşayanları, parası olmayanları direk aşağılayarak "ayyy ben onla birmiyim onun oyu nere, benim oyum nere", "onlar bidon kafalı", "Öküz Anadolulu sen ne anlarsın lan!", " dağda ki ayı ne anlar siyasetten" diyenlerin hepsi Cumhuriyet için savaşan kesim... Yerim sizin Cumhuriyetinizi, yalanınızı, haysiyetinizi vs vs vs.. Ülke karman çoman olmuş, olma sebebi ne AKP'nin kapanması ne Ergenekon, insanlar neyi savunacaklarını şaşırdı, sağcısı solcusu birbirine girdi.. Hele geçen günlerde bir ilan gördüm ki Hürriyet'te tövbe tövbeee diyivedim, en şeriatçı halime bürünerek önce 'Lions', ardından 'Rotary' sonra bunların hanımları olan 'Soroptimist Kulübü' Başörtüsü için ilan vermişler, Kınıyoruz diye.. "Tüm yetkili ve ilgilileri aklın ve yasaların ışığında Atatürk ilke ve devrimlerini yıpratmaya yönelik bu tartışmalar ve girişimler için duyarlı davranmaya çağırıyoruz." Burda sadece yuhh demek istiyorum!!! Bu dernekleri kapatan zaten Atatürk'tü siz yeniden kabak çiçeği gibi burda açılıp faaliyet verirken O bağlı olduğunuz ilkelerden ödün veriyosunuz da kızlar başörtüsü takınca mı o değerler yitip gidiyor? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Ülkenin en çok güvendiği kurum- ki zerre kadar güvenmiyorum, ordu yargı elele olup, oy çokluğuyla meydana çıkan hükümeti 'oy çokluğuyla' alt ediyor.. Sonrada ordunun yargının olduğu yerde ne demokrasisiymiş pehhh diyerek göbeklerini tokuşturuyorlar! Ve bunları destekleyen adamlar bundan bilmem ne kadar önce "Bu ülkede demokrasi varrr" diye basbas bağıran adamlardı. Adım gibi de eminim o biz kaç kişiyiz olayı tutsaydı, o demokrasiye kul köle olacaklardı! Zaten bu topraklar onlara ait, onların borusu bir parça ötmediğide azıcık o zurnaya su kaçtığında hemen aynı hikaye, ülke elden gidiyor diyerek 3-5 aydının ayak sesleri ardındanda gelen postal iniltisi.. Darbe seven heriften Cumhuriyetcimi olurmuş, Ordu nerede diye inleyen adamdan halkçı mı olurmuş.. Seçim zamanı komşu kadın gibi ancak rakibinin dedikodusunu yapan insandan siyasetçimi olurmuş..
Hayat çok pis dalga geçiyor Türkiyeyle herşey birbirine karışmış, Herkes üstüne yakışmayan kıyafetleri giyip çıkıyor çarşı pazara...
Dip not: Aysunun saçlarına bitiyorum, o renk boyatacam ama çok para lazım, kuaförlerin indirim yapmasını istiyorum...

7 yorum:

barış atasoy dedi ki...

manken doğdu,
jakoben oldu,
çok yaşa aysun kayacı
(son satırdaki pascal nouma'lı satırın başında ne söyleniyordu aklıma gelmedi, proleter olup iyi beslenemediğim için herhalde bacım)

Adsız dedi ki...

e saçmalama ve hafiflik bakımından eşsiniz aynaya bak aysuyu gör puhahaha

bi dost dedi ki...

süper yazmışsın. helal sana be.

Lena dedi ki...

Bebeğim iyisin hoşsun, beyninin işleyiş biçimide hoş, en azından sınırlarını genişletmeye çalışıyosun, at gözlüğünü çıkarmışsın bunlar hoş şeyler ama çok pis kavram karmaşası yaşıyosun sen, dernekle tekke, sosyalizmle elit liberallik, darbeyle devrim(bu başka bi yazında gözüme çarpmıştı)çok farklı kavramlar... Yani az bişe bilgilensen, araştırsan ondan sonra düşünmeye devam etsen çok fena şeyler çıkçak senden ama şimdilik kahve muhabbetlerini geçmiyor

PuCCa dedi ki...

lena sen bence okuduğunu anlama karmaşası yaşıyorsun.. yukarda bahsettiğim şey, kendileri için sosyalist diyen adamların, sınıf atlama çabası.. sosyalistliği savunduklarını söyleyen kişilerin, işçi, köylü sınıfına burun kıvırması..
ama olay muhabbete gelince en afillisinden sosyalistim diye hömkürmesi..
yanii zaten aysunu o yüzden alkışlamışım.. söylediğiyle, yaptıkları birbirine tutuyor diye..
yanii birde alt yazı ana fikir mi vermek gerek..

wincih dedi ki...

@PuCCa

Daha komi,ği şu sağda solda işçi hakkı, asalım keselim diyenlerin, işyerlerine bir bak. En basiti adamlar asgari ücretten çalışmaz ama sigortaları öyle ödenir, dahası çatır çatır sömürürler öyle böyle değil. :)

Valla annem 68 li ona da giydiriyorum bunu bir şey diyemiyor. :)

Türkiye de sol, önce inandığı yada savunduğu şeyleri kendi hayatında doğru düzgün uygulasın. Marx' tan girip Lenin' den çıkacaklarına ideolojilerini halka anlatırken yani "burjuva ideolojisi" olmasın ( Bkz. Ekim devrimi ne demiş Lenin "İş ve Ekmek" bu kadar) sonra zaten bir yerlere gelirler kanımca.

Adsız dedi ki...

Okula gitcem ben kavgasi

Yorum Gönder

hıı bi sen eksiktin

 

PuCCa- düşünce © 2008. Design By: SkinCorner