19.12.2008

Özür bir özür müdür?

Ermeni katliamı için özür harekatı başladı ya şimdi..
Bi kere yapmadığım bişey için özür dilemem.. Atalar yapmış yapmamış o beni bağlamaz..
Yani özür dileyenlerin çağdaş dilemeyenlerin ırkçı diye damgalanacağını bildiğim halde.. soykırım iddiasının doğruluk payına inandığım halde.. özür dilemem..
Çünkü çok gereksiz.. Eurovisionda Ermenilere 10 puan vermemiz kadar gereksiz bir olay bence..

18 yorum:

OpethMania dedi ki...

Off katılmıyorumm...

Arzu Breda dedi ki...

Özür dilemeden amaç nedir?

Bir kişi veya kurum/kuruluş, herhangi bir kişi veya kurum/kuruluş'a karşı bir suç, bir hakaret veya haksızlık yaparsa; yapan kişinin bundan pişmanlık duyduğunu belirten bir ifade biçimidir. Benim özürden anladığım mana budur.

Şimdi, bu olayda ben kimden ve ne için özür dilemiş oluyorum. Kişi olarak benim hiçbir ermeniye bir kötülüğüm olmamış. Yapmadığım bir şeyden dolayı özür dilersem saçma olmaz mı? Ayrıca, kimden özür dileyeceğim ve özür dileyeceğim kişiler benim özrümü kabul edecekler mi?

Onların beklentisi devletin, ermeni devletinden özür dilemesi. Türk milletinin 70 milyon kişisi imza atsa o bildirinin altına, bu onlara yetmeyecektir. Yok hayır diyeceklerdir. Sizin TBMM'niz oybirliği ile karar alıp özür dilesin diyeceklerdir.

Bunu yapabilecek bir TBMM varsa dilesinler bakalım. Bu millet ve tarih onları affedecek midir?..

Bu iş yine, AB içinde ermeni lobilerinin hazırlayıp, içimizdeki birkaç sütü bozuklara empoze ettiği oyunun bir parçası. Birçok masum insanımızı da bu işe alet edip oyunlarını bir güzel sergiliyorlar.

Benim, özür mözür dileyecek hiçbir günahım ve hatam yok. Bu nedenle kimse benden özür beklemesin.

OpethMania dedi ki...

Kendini,hatasız,günahsız ve yanlış yapmayan ve de gönül kırmayan ve de hiç bir zaman kimseyi üzmeyen,hiç bir zaman kimseye alttan bakmamış ve hiç bir zaman kibirlenmemiş,ve hiç bir zaman bencil olmamış,ve hiç bir zaman bir an bile olsa ben merkezcil düşünmemiş olduğumuzu sanmışsak o zaman,bizim ecdadımızda,milletimizde öyleydi, ulviydi yüceydi kahramandı dağları delerdi,demek ki öyleydi,eee o zaman kim aklından böyle bir özür geçirebilirdi,hangi millet ve tarih onları affedebilirdi...
(bir millet olarak ne kadar çokta sokakta seviyoruz birbirimizi biz...ne kadar kendiyle barışık mutlu ve mesuduz şimdi bir özür bozucak tüm hayallerimizi...ah ah...)

Arzu Breda dedi ki...

Sevgili OpetMania,

"Kendini,hatasız,günahsız ve yanlış yapmayan ve de gönül kırmayan ve de hiç bir zaman kimseyi üzmeyen,hiç bir zaman kimseye alttan bakmamış ve hiç bir zaman kibirlenmemiş,ve hiç bir zaman bencil olmamış,ve hiç bir zaman bir an bile olsa ben merkezcil düşünmemiş olduğumuzu sanmışsak"

Ben kendimi böyle biri olarak mı tanımladım? Eğer böyle anlaşılabilecek bir cümle kurduysam bunu düzeltmek isterim. Ayrıca, sözlerimde seni veya başka herhangi birini incitecek, kıracak bir sözcük varsa ve sen bundan dolayı üzülmüşsen, senden ve diğer üzdüğüm kişilerden özür dilerim.

Kendimi hiçbir zaman hatasız, kusursuz ve yanlışsız görmedim. Yaptığım yanlışlıklardan da dönmesini ve özür dilemesini bilmişimdir.

Bu dialog nedeniyele, sevgili Pucca ve diğer tüm okurlardan da özür dilerim.

Sevgiyle kalın hepiniz...

OpethMania dedi ki...

ben senin oyle olduğunu kastetmiyorum.bu yazıyla işte diyorum,yeni eski fark etmiyor şimdi sen öyle değilsen ben öyle değilsem çoğumuz öyle değilsek o zaman neden bundan 100 küsür sene önce yaşayanlar öyle olsunduydu?

Arzu Breda dedi ki...

Sevgili Opeth,

Tabii ki, kastetmiyorsundur. Ben de sadece öyle anlaşılmışsam endişesi ile dile getirdim.

Ayrıca, bırakalım 100 sene veya daha fazla öncesindeki olaylara yorum yapmayı, nedenini ve niçinini bulabilmeyi; yaşadığımız ortamdaki günlerde ve anlarda olan olayları dahi anlamakta güçlük çekiyoruz.

Yapılan hataları ve suçları, o suçları işleyenleri eleştirip kınayan kadar, onları koruyup kollayan ve bunu da yüce duygular ve menfaatler için yaptığını söyleyen yığınla insan var.

İnan ki, insan bazı durumlarda ne söyleyeceğini ve ne karar vereceğini şaşırıyor.

İnsanın nasıl bir varlık olduğunu çözemedim. İçinde, ruhunda hem bir canavar, hem de bir melek taşıyor. "Gündüz insan, gece kurt." misali... Bu durum dün neyse, bugün de aynı... Değişen bir "şey" yok.

angelica dedi ki...

bu senede şu boktan yarışmada ermenistanı temsil etcek system of a down gerzeklerine şarkılarını sevmeme rağmen 10 puan gibi vermememiz gereken bı puan verırsek yuh arrtıkk

Adsız dedi ki...

kesınlıkle katılıorum...

Adsız dedi ki...

yaptıkmı yapmadıkmı,yaptıysak özür dileyelimi yoksa tanımamazlıktanmı gelelimden önce,katliyam nedir onu biliyormuyuz...yoksa biliyoruzda tanımamazlıktanmı geliyoruz...
mutlaka ve mutlaka o tarihlerde birçok ermeni türkler tarafından öldürülmüştür tıpkı ermeniler tarafından öldürülen türkler gibi..
Fatih Sultan Mehmet in meşhur fermanında geçer "devlet geline benzer ve bir gelinin iki kocası olmaz,devletin bekası için kardeş katli vaciptir." aaa ne demiş..kardeş katli vacip demiş..kaka adam mı diyecez ozmanın şartları ve dünya görüşüne göre o durumu yorumlucakmıyız...
tarih bugünün şartlarıyla yorumlanırsa objektiflikten öte bencil bir tatmin yolu olur...

haydi bende ozman bir bok atıyorum ortaya üzerine basanın ayakkabısı batsın..Türkler dünyada bir ilk yaparak kendine soykırım yapmıstır,sarıkamışta binlerce askerini savaşmadan soğuktan donarak kaybetmiştir...ee bugün böyle bi asker kaybı çok zor yaşanıyor,doğudaki askerlere donmaya karşı özel kremler veriliyor... napalım şimdi kendimizide kınayalımı...
ogünün şartlarında binlerce belkide milyonlarca ermeni insanın savaş durumu nedeniyle başka bir yere gönderilmesi gerekiyor,tıpkı kendi askerimizi soğukta kaybettiğimiz gibi onlardan da kayıplar olmustur...
hadi adını koyun...katliammı yoksa bildiğiniz ölümmü...
size 3c li laflar etmek istemem ama katliam için fazla uzaklara değil 15 sene geriye gidin yeter..şartların günümüze daha uygun olduğu günlere...
ya sevmem 3c li bakış açısıyla laf etmeyi ama kendi ırkımada kıyak geçmeden edemicem,eğerki ben aynı anda dünyanın güç merkezleri tarafından ülkenin 4 bir yanından saldırıya uğramıs durumdayken bi kaç çete çıkıp at sineği gibi birazda ben kan emeyim derse bazı şeyleri hak ediyor denir ve bunun adı savaşdır...

KOSTAK

sweetgirl dedi ki...

Ekmek vermişiz zamanında bu piçlere, şimdi döndüler gözümüze.
Nasıldı o şarkı?
Veresiye vere vere...

Abraxas dedi ki...

allahtan yarışmaya azerbaycan girdi de ermenistan a 10 puan verdik onlar 1 puanı bile hak etmiyolar ya neyse

Adsız dedi ki...

Pucca çok haklısın. Bizde bu tür ahmaklıkları desteklemek ve katılmak entellektüellik gibi sunuluyo da ondan bu ipe sapa gelmez iddiaların peşine takılıyo millet. Kendimiz olmaktan utandığımız için başımıza bunlar geliyor. "Ay ben Ermenileri şapcam, o zaman farklı duruşumdan farklı olduğuma inanacakları için toplumsal kabul görecem" ahmaklıkları. Pucca takip edebildiğim kadarıyla her şeyin en doğrusunu yapıyorsun. Devam et sonuna kadar arkandayım:)))

Adsız dedi ki...

ermeni katliamı olmuştur.tarih herşeyin kanıtı.özür diliyorum.

içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki...

doğru söze ne denir?açık yürekliliğinizden ötürü kutladım sizi...

Adsız dedi ki...

Ermeni katliamı olmamıştır.Ruslara yardım ettikleri için göç ettirilen ermeniler göç sırasında açlıktan,soğuktan ve salgın hastalıklar yüzünden ölmüşlerdir.Ayrıca Wilson İlkelerine dayanarak ermeniler Doğu Anadolu'da Türkleri katletmeye başlamışlardır ki nüfus çoğunluğu oluşturabilmek için..Mondros Anlaşmasında bi maddeye dikkatinizi çekmek istiyorum,rum ve ermeni esirler serbest bırakılacak,tutuklanan Türkler bırakılmaycak.Bu maddedeki amaç da nüfus çoğunluğu oluşturabilmek için..Katledilen Türklerdir.Araştırmalar bunu da bunu kanıtlıyor.Yapmadığım bi şey için özür dilemem ben!Atalarımın kemiklerini sızlatanlar utansın..

jormungand dedi ki...

Evet evet Adsız kişisi, Ermeni katliamı yoktur Türk katliamı vardır. Yahu "soykırım" olarak değil de, katliam yapıldğını faşistler veya devletin en tepesindekiler bile kabul etti, "öldürdük ama bi sor niye öldürdük, yoksa onlar bizi öldürecekti, zaten onlar da bizi öldürdü" falan demeye başladılar. Siz iyice cozutmuşsunuz maşallah.
Yahu, hiç bir direkt öldürme olmasa bile, milyonlarca adamı güvenliğini sağlamadan etmeden, öleceklerini bile bile zorunlu göçe tabii tutmak katliamdır zaten. Direk kurşuna diz daha iyi, en azından acı çekmez.

Eurovision konusunda da, 10 puanı özür diliyoruz kampanyacıları vermiyor zaten, içinizi ferah tutun. Öldürülmekten kurtulmuş olan bilmemkaçbin ermeni yaşıyor hala ülkemizde allaha şükür. onlar 10ar tane oy verse kapıyorsun 10 puanı eurovisionda. Almanya'nın Türkiye'ye her yıl 12 vermesi gibi.

Adsız dedi ki...

Pucca'nın yazdıklarına ilaveten diyorum ki, 100 sene önce falan değil, yaklaşık 15 sene önce, burnumuzun dibinde, AZERİLERE yaptıkları "SOYKIRIM", BM dökümanlarıyla belgelenmiş, -HOCALI KATLİAMI hakkında, "Ermeni ENTELLER" ne düşünüyor acaba?

100 SENE öncesinin Osmanlı'sının SAVAŞ ZAMANINI, yaşanan bir iç-çatışmayı ekonomileri canlanacak diye, nerden ne çıkarabiliriz mantığıyla kurcalayacaklarına, madem o kadar iflah olmaz birer "İNSAN HAKLARI" savunucusu bunlar;işe önce 15 SENE önce yaptıkları KATLİAMdan başlasınlar!

Hocalı'dan haber var, hacıııı...?? Sen çok mu günahsızsın?

Adsız dedi ki...

He bebeyim. Ermeniler zaten 15 sene önce Azerileri kestiğine göre, Türklerin de 90 sene önce Ermenileri kesme hakkı vardır. Mantığına kafamı sokayım.

Yorum Gönder

hıı bi sen eksiktin

 

PuCCa- düşünce © 2008. Design By: SkinCorner