16.01.2009

Aşkım için donumu bile değiştirmem

Şimdi Tuğçe Kazaz yunan damata gitti ya, giderken de burda dinini unuttu hani.. Oraya gitmişken bari kocamın dinine geçivereyim dedi..
Biz de burda ona.. "puuuuu sana, bi erkek için din değiştirdin pis kaltak" muamelesi yaptık..
Şimdi boşanıncada ahah iyi olmuş, döt gibi kaldı diye içten dışa sevine sevine bi hal olduk..
Niyeyse bu hristiyanken müslüman olanlarla gurur duyup, bizden oraya gidenlere tü kaka yapıyoruz.. "Alman gelin nasıl müslüman oldu, hak dinini bulan avusturyalı filozof ezanı dinlerken nasıl ağladı.. Helganın ibret verecek öyküsünde göz yaşlarınızı tutamayacaksınız.."
ve "Tuğçe kocası için dinini değiştirdi.." tuğçe yapınca kocası oluyo, diğerleri yapınca kendi özgür iradeleri oluyo yani..
Bide Tuğçe sanki burda dört dörtlük müslümandı.. Camiden çıkmaz, abdesti bozulmasın diye gaz yapmaz, hacca 24 kez gidip gelmiş nur bir insanmış gibi, onu bi anda din değiştiren kalleş yapmak bana çok saçma geldi.. Zaten toplum olarak daha din konusunda allak bullak olmuşken "ne dini canım ben laikim" diye heycanlı bekleyiş içerise girmişken, Tuğçenin yaptığı gayet mantıklı bir seçim.. En azından hatun içine sineni yapıyor.. bizim gibi tuttuğumuz(!) dinin kurallarını kafasına göre değiştirip.. "ayy benim dinim imanım bu yerse" diyerek işin içinden sıyrılmıyor..
..........
ne kadar garip değil mi, din toplumlar bir arada dursun diye yaratılmış ama ürememize engel olup bizi daha çok ayırıyor.. Hadi bıraktım hristiyanı museviyi.. hala Türkiyede Aleviye kız vermeyiz diye bir durum söz konusu..
hele ki Türkiyede çok şaşırıyorum.. Millet sanki dini vecibelerini yerine getire getire bir hal olmuş gibi.. birde burun kıvırıyolar "ayy biz aslaaa vermeyiz aleviye" Alevide sana hasta sanki..
Öyle bir toplumuz ki biz, içki içerken sevap işlediğimizi düşünüp, "din allahla benim aramda ulan" diye cellallenip, domuz eti yiyene "pis kafir, domuz eti yiyen karısını heriflerden kıskanmaz" diye çemkiriyoruz...

Yaşadığı dini bu kadar görmezden gelip, o kadar da tabu haline getiren başka bir toplum var mı acaba..

8 yorum:

compir dedi ki...

superdi pucca, dusunce yazilarini ozlemistik.

Arzu Breda dedi ki...

Bize dini öyle bir öğrettiler ki, gözlerimizi kör edercesine... Halbuki, dinin gözlerimizi açacağı yerde...

Hepimiz kendimizi, köprünün başındaki görevli gibi görüp, her gelene "senin notun şu kadar eksi, sen köprüden geçmeden önce şu kazanda kirlerinden arın da, 'cennete' öyle girersin" diyecek kadar, insanları yargılamayı kendimizde hak görüyoruz.

Ne zaman adam oluruz? Ne zaman ki, en kötünün bile kötülüğünü yüzüne vurmayıp, onun da bizden üstün tarafları olabileceğini düşündüğümüz zaman.

Teşekkürler PuCCa, bu güzel düşüncelerini yazıya döktüğün için.

İstemesen de, öpüyorum... :)))

babegazelle dedi ki...

e tamı tamına böyle e biraz ikiyüzlülük bu yönden gavur müslüman olunca ii müslümanbaşka dne geçine vurun kahpeye şimdi bide yabancı gelin mi ne varyaa tv programı olmasa oğulları eve rus geirse gavur mu getirdin eşolusu derler burda bağırlarına basıolar sonra aynı aile leviye burun kıvırıo almam verem olayına girio trajikomik ülkeyiz işte

Adsız dedi ki...

tuçe bizim mahallenin kızı ..aloooo puğa hanım kendinize gelin.. biz kıçımızı gerektiğinde taşla sileriz ama kızımıza yan bakana aslan kesiliriz...

şaka bi yana tuçenin din değişimi 2ytl lik bir nufus cüzdanı yenilemesinden ibarettir...
ama bizim mahallenin kızı o ayrı..

haccecan dedi ki...

yaz kızım kim tutar seni...

Adsız dedi ki...

içimden gelenleri yazmışsın

Rukas Kahraman dedi ki...

müslüman olan hatunlar; anadolu kaplanları :)
tuğçe yunan ajanı dinsiz :)
insan hakları ne demek kaç kişi biliyor acaba?

Adsız dedi ki...

yazdıkların tamamen doğru.
fakat problem sahip olduğu din hakkında tekkelime bilmeyen ve yıllardır dini öcü gibi görmemizi sağlayan sistem ya da adı herneyse..müslümanlığı bilmeyip hristiyanlığı tercih etmiş bi insana kızmak yerine neden hiçbişey öğretilemediğine kızılsa keşke..

Yorum Gönder

hıı bi sen eksiktin

 

PuCCa- düşünce © 2008. Design By: SkinCorner