27.03.2009

Cinayet

TSK'nın var gücüyle çalıştığı, 2000 kişinin dağlarda dolandığı, sonu olmayan teknoloji imkanlarımızın seferber edildiği helikopter arama çalışmalarında 2 gün boyunca bir arpa boy ilerlenmedi.. Sonra 17 köylünün sabah 6da çıkıp araması sonucu enkaza ulaşıldı.. Üstelik bu adamlarda sinyal tespiti yapan makineler falanda yoktu.
Üstelik canlı yayına bağlanıp, "bizde burda onlar gibi öleceğiz, nasıl görememişler bu alanı, bakkaldan borç yapıp geldim buraya, bari bizi kurtarsınlar" demesi kriz anlarında bu memleketin adet sancısı çeken kadın gibi kıvranmaktan başka bir halta yaramadığını anlattı..
Lafa gelince yıldızlı üniformalarıyla böbürlenerek, ehehe nokta atışı yaptık, tepeden ciğerlerindeki tümörü bile görüyoruz, dünya bizim teknolojik nimetlerimizden korkuyor, BBG evi kampları izliyorum demeyi biliyorlar..
Ama gel gör 15 dakika telefonla konuşulduğu halde bir sinyali bulmaya gelince, dağbaşı orası boru mu, diye carlanıyor..
Oturduğu koltuktan, sizin karnınızdaki gurultuyu duyan sistemimiz var bizim, rüyalarınızı burdan görürüm diye göz dağı veriliyor..
Ama gel gör ki, bir helikopteri 2000 kişi bulamıyor..
Köylülerin 7-8 saat içinde buldukları enkazı koskoca devlet bulamıyorsa, bide üstüne "siz çok biliyorsunuz herşeyi ordaki şartlar iyi değil" diyerek sizi susturuyorsa ben sıçarım bacağına bu olayın.
Göz göre göre öldüler.. Bu cinayetten başka birşey değil.. İHA muhabirinin ailesi dilerim bu olayın arkasını bırakmaz.. Gerçi bırakmasa ne olacak ama.. Onun için umudum vardı oysa..
Valla bu ülkede TSKnın başında dolanan adamlardan, ancak marketlere güvenlik görevlisi olur.
Diğer yöneticiler ise muhtarı geçtim apartman bile yönetemezler..

5 yorum:

angelica dedi ki...

lafa geldimi koskoca türk milleti oluruz 2 günde o kadar kişi bir helikopteri bulamadı allah böyle ölümü kimseye vermesin

Adsız dedi ki...

insanların özel konuşmalarını dinleyeceklerine, bu gibi durumlarda gerekli olan alet adavatları alsınlar. ülkede herşey el yordamıyla gidiyor. ehil olmayan insanlar, hak etmedikleri yerlerde.. yazık çok yazık...

bi dost dedi ki...

off.. o muhabir için ayrı yanıyor içim..

cecil dedi ki...

olur mu canımmm onlarınnn içiii çokk rahatmış ellerinden geleni yapmışlar mış mış mış!!! söylenecek söz bile yok o müsvettelere.. harfleri israf etmiyorum artık....

yuzbasi volkan dedi ki...

o son moda teknolojiler acaba nerelerde ne amaçla kullanılıyor merak ediyorum doğrusu bende.

Yorum Gönder

hıı bi sen eksiktin

 

PuCCa- düşünce © 2008. Design By: SkinCorner