13.04.2009

Çağdaşlığımız 14 yaşında bir ergenin parmakları ucunda

14 yaşında mastırdan beyni bulanmış bir çocuğun, Koskoca Türkiye'ye interneti yasaklattırması. Ardından counter oynaması ne güzel birşey.. Düşünsene yeni nesil kahramanı kendi vatanında, ama milletin haberi yok.. Sabah okula gidecek, ödevini yapmadığından paparı yiyecek hocasından.. Ama bilse adam o çocuğun koca bir ülkeyi resmen dize getirdiğini..
İşte biz o kadar Büyüğüz, Biz varya kralız bu dünyada.. İngiltere falan bize kıl oluyor, çünkü yaraları var.. Damarlarımızdaki asil kan falan filan offf diyorum ben.. Ama işte o büyüklüğümüz, 14lük bir salağın parmakları ucunda.. Onun vicdanına bağlı bizim dış dünyaya açılmamız.. Yoksa işte böyle oluyoruz.. Onlar bizle dalga geçip, kendi aralarında videoları paylaşıyorlar.. "Jackk oğlum korkma lann keraneci, salak bu millet onlar görmüyo bunları.. kendilerine yasak etmişler uhahaha" diyip bizi mavraya alıyorlar.. Biz ise burda, neee gay mi denmiş et etet şikayet et, diyarbakıra ett orası iyi hemen yapıyo aaaa yapıyoruz.. linkini dağıtt herkese, dur msnimde 79 kişi var, hepsine yollim.. Türksenn bunu şikayett et taaammmıı!!!
.....
ADD sanırım, masalarında çayları, cumhuriyet gazeteleri, ülker ürünü alanları cezalandırdıkları elektirikli sandalyeleri ve camdan yapılma Atatürk biblolarının olduğu mekanlarında canları sıkıldı.. Bu seçimlerde de çok etkili rol oynamayınca.. "hacı tamam herşey güzel, mekan sıcak, kalorifer falan iyi gidiyor.. Aydın Doğanı'n kanallarını da izleyebilirsiniz diye karar çıktı.. eğleniyoruz yani ama bişeyler yapalım, insanları kendimizden soğutalım" dediler. girdiler internete.. Sonra "ooo tamam yaa, google bile anında kapanır.. zaten bizim bi işimize yaramıyor.. Bu millet malın teki, koyun gibiler, 3 gün ağlar ergenler.. sonra susarlar.. Atatürk falan derken, birde karışır ortalık.. Bu işe karşı çıkanlar.. nee yoksa yoksa sen, diyerek devamını bile getiremeyeceği cümlelerle tırsıtılır.. Sıkıyosa biri desin neden kapatılıyor diye, hemen atlar bizim sazanlardan biri, 'Atatürkçü diilsin, Akplisin sen.. Nasıl böyle düşünebiliyosun, ahh benim güzel ülkem' der, iki arada bir derede hoop, google kapansın diyenler çağdaş olur, demeyenler yobaz.. Çok mükemmeliz abi, böyle kavramları bile ters çeviriyoruz yaa, kendime hasta kalıyorum" diyerek kararlarını googledan yana kullandılar..
Anlamıyorum aklı mantığı olan, özgürlük, çağdaşlık diye naralar atan insanların.. Dünyanın en büyük arama motorunun kapanmasını nasıl ister.. İrandaki zihniyetin dinsiz versiyonundan bi farkı yok.. Kafalar aynı ölçüde çalışıyor, aynı kısıtlama, aynı cahillik, aynı bağnazlık tek fark.. biri allah peygamber için, diğeri çağdaşlık için..
...
Haydi kızlar okula, haa kafasında örtü olanlara yok okul.. onlar evlerinde kalıp cahil kalmaya mahkumlar diyen, bir grubun niyetlerini temiz bulmamın imkanı yok zaten... Ayrımcılığı iliklere bu kadar işlemeleri, ve aksini savunmaları.. Karşı çıkan her fikre ise bak Atatürkçülük bunun adı demeleri, bana hiç ılımlı gelmiyor.. Kendilerini bu ülkenin sahipleri, halkı ise cahil ve kontrol altında tutulması gereken kitle olarak görmeleri, bide bunun üstüne insanları daha da cahilleştirmek için varolan güçleriyle çalışmaları bana hiçbirzaman dürüst hareket gelmedi.. O kadar faşizan bir düşünce yapıları varki.. Bu düşüncenin kesinlikle Atatürkçülükle falan alakası yok.. Sadece hırsları, bu ülke çünkü sadece onların ve onun fikrinde olanların.. Başka kimse yaşayamaz bu topraklarda.. Düşünce özgürlüğü diye birşey mi, oda ne.. Özgürlük denilen şey sadece onların düşüncesine tamah etmektir.. Bunun dışında davrananlar vatan hainidir.. Ve bu insanların bu derece faşist yaklaşımını koruyup, herşey çağdaşlık ve kemalizm için demek, benim için bu ülkeye yapılan en büyük kötülük olur..
Var mı böyle bişey yaa, İrandan ne farkı var yani.. karşıt oldukları sistemin aynısını buraya uygulamanın? Aradaki fark sadece bir taraf allah din muhammed, diğeri kendi çıkarları için.. İkiside bağnaz, sansürcü, yobaz, faşist.. Aslında arada din olmasa çok güzel anlaşmaları lazım.. baya büyük işler elde ederler..

18 yorum:

renovatio713 dedi ki...

"hıı bi sen eksiktin" :)

düşüncelerin güzel ama eksik. senin çözemediklerin.. benim çözüp de senin gibi anlatamadıklarım..belki de anlatırım, evet anlatırım. ama sanırım başka bi blog kurmam gerekicek ve tek başına bi gazete olur ki, zamanımı sömürür..nese. iyisin sen. devam

Adsız dedi ki...

son zamanlarda türkan saylan diye ne idügü belirsiz kimyası ermelerden gelen Türkiyedekı misyoner hareketlerının başı olan bu kadın en büyük tehlike haline gelmiş 80 yaşını devirmiş kokana,canım Türkiyemi sarsacakmış!güldüm.

bi dost dedi ki...

iranla diil ama, ülkücülerle anlaşıyolar artık mesela. ortak payda akpyi eritmek gibi salakça bi neden olunca yılların düşmanları nası dost oluyo, acı acı gülerek izliyoruz biz de.

Özgür Ceren Can dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Özgür Ceren Can dedi ki...

Ben, kendini Atatürkçü olarak tanımlayan biriyim ve ben de "biri şu ADD'leri durdursun yahu" diyorum ;) çok işgüzarlar, hatta bazen...evet yobazlar...
Ama Türkan Saylan'ın misyonerliği ile ilgili yorumdan anlaşılan da o ki, başka türlü yobazların favorisi olmuş bu yazın Pucca :(

Adsız dedi ki...

ÖZGÜR kız,bak CANım bak yavrum iyi kötü ne varsa yaz dion sonrada mırıldanıonn mümüklü mümüklüü,üzerim seni bak favorim olursun...yapma böölee leeeydii,ayıp lannnn

NanoStyle dedi ki...

kitap okumuş kadar oldum.bir oraya bir buraya gittim.güzel yazıydı.

Adsız dedi ki...

sen şerefsizin tekisin ama yazdığın her kelimeyi yalarcasına sahipleniyom be puğa...

siyahla beyazı ayırmasını bilen bi insansın...öptüm canım...şımarma ama

PuCCa dedi ki...

teşekkür ederim o senin şerefsizliğin cancaazım..

Adsız dedi ki...

hmm.. ilginc diyebilirim..
sevindim bunlari senden okuduguma..
kac günden beri, aceb neler düsünür diye düsünürdüm hep..(:

delikbeyin dedi ki...

vatanmilletçi tayfanın bir yandan "iran oluruz haa" deyip milleti korkutması, bir yandan da addnin yaptıklarına bakınca, gülesi geliyor insanın :) addnin kurucusu da darbeci bi paşa, aslında fazla şaşırmamak gerek.

dedi ki...

yazının başında koptum mastırdan beyni bulanmış çocuk ifadesini görünce :)

yazı güzel, tebrikler

Adsız dedi ki...

gırgır geçmek hoş da...onu bunu eleştirmek,iki tek de viski yuvarla boğazda cancağızım.Seni o koltuklarda görmek isterdim.Faşistin en faşisti olmazsan hah..Bir büyüğümüz ne diyordu.BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAYDIR..Eh sen de bekar olduğuna göre,salla eleştirileri kübradan..

PuCCa dedi ki...

hangi koltuk afbuyur?

Adsız dedi ki...

Böylece rengini belli ettin pucca aferim. Türkan Saylan türbanlı kızlara da burs veren bir kadındı. Bir daha konu hakkında yeterli bilgin olmadan atıp tutmasan iyi edersin. Herşey taraflı medyadan izlediğin gibi değil. Ayrıca evet ülker yemesen çok iyi edersin fabrikaları pislikten geçilmiyor.

Saygılar

can dedi ki...

sen burada ahkam kaesebiliyorsan,bu kadar ağzı bozuk küfürlü yatak odası sırlarını aşikare edebiliyorsan, edep haya yoksunu bir hayat sürdürebiliyorsan bunu; beğenmediğin atatürkçülere, çağdaş yaşamı destekleyen türkan saylan gibi (pis tırnağı kadar olamayacağın) bir hanımefendiye borçlusun... eğer onlar senin gibi insanların önüne bent olmasalardı seni bu pek takdir ettiğin yobaz takımı çiğ çiğ yerdi.. ama az kaldı kızım çok yakında tayyip beyle emine hanımın yatakta ki manzaralarını çok merak ettiğin için sana gösterirler.. çok kolay ergonokoncu diye yallah silivriye..

Adsız dedi ki...

Saygılar :D:D:D:D

www.efkarvakti.tr.gg
www.seyretsende.blogspot.com

Kaptan Yosun dedi ki...

Nedir bu Türkan Saylan düşmanlığı anlamıyorum.
Senin görüşün farklı diye kendini kanıtlamak için illa birilerine saldırmak zorunda değilsin.
Eğer ortada AKP'yi yok etmek gibi bir amaç varsa;bu nihayet Türkiye'nin bilinçlendiğinin göstergesidir.Lakin,bütün kurumlarımız sözde tesettürlü insanlar tarafından kuşatılmış durumdayken 20 yıl uğraşsak AKP lekesini zor temizleriz.Temizlesek bile bu Atatürkçülük sayesinde olur.Zira,etrafında toplanabileceğimiz başka hiçbir değer kalmadı.

Yorum Gönder

hıı bi sen eksiktin

 

PuCCa- düşünce © 2008. Design By: SkinCorner